O nas

Arrow
Arrow
PlayPause
Slider

Umożliwiamy dostęp do lepszego życia – życia bez bólu.

Ból to problem z którym spotyka się każdy lekarz, niezależnie od specjalności i nie ma na świecie człowieka, który choć raz nie cierpiałby z powodu ostrego bólu. Ból towarzyszy człowiekowi od zawsze, jest oznaką toczącego się procesu chorobowego ale też sam ból jest chorobą. Dla niektórych osób jest następstwem przebytej choroby. Często jednak jego przyczyna nie jest poznana. Pomimo powszechności problemu nie ma jednego, złotego środka, który skutecznie wyłączałby ból. Na rynku dostępnych jest wiele środków farmakologicznych o różnym mechanizmie działania i różnej mocy. Pomimo tak szerokiego spektrum dostępnych leków, ich skuteczność może być niewystarczająca a towarzyszące lekom objawy niepożądane mogą ograniczać ich stosowanie.

Nauka ciągle poszukuje innych rozwiązań w leczeniu bólu,  alternatywnych do farmakoterapii, działających bezpośrednio w miejscu powstawania bólu, bez wpływu na cały organizm z  wybiórczym i ograniczonym zasięgiem tak aby selektywnie wyłączyć ból. Jedną z tych nowoczesnych metod leczenia jest neuromodulacja, która polega na pobudzeniu mechanizmów hamujących proces bólowy. 

Neuromodulacja polega na dostarczaniu impulsów elektrycznych bądź chemicznych w precyzyjnie wybrane struktury nerwowe tak aby zaburzyć sygnał bólowy. Do tego celu służą urządzenia – implanty nazywane stymulatoramiOgromny postęp jaki dokonał się w ostatnich latach w badaniu tej dziedziny nauki spowodował, że powstały nowe rozwiązania, jeszcze bardziej precyzyjnie wyłaczające ból a urządzenia wszczepiane są w mniej inwazyjny sposób i są proste w obsłudze.

Neuro-Optimal zostało stworzone przez  zespół ludzi od lat związanych z neuromodulacją. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami zarówno w Polsce jak i za granicą. Skupiamy się na wyszukiwaniu sprawdzonych ale jednocześnie nowoczesnych rozwiązań  dla naszych pacjentów w Polsce.

życie bez bólu

Nasza misja

Ciągły rozwój, wyszukiwanie najnowszych rozwiązań medycznych w dziedzinie walki z bólem i sprowadzanie ich na Polski rynek, tak aby nasi pacjenci byli leczeni zgodnie z najnowszymi światowymi trendami a Polscy lekarze byli szkoleni na światowym poziomie.  Dbamy  o to, aby produkty te wprowadzały postęp w leczeniu bólu i chorób neurologicznych. Wyszukujemy innowacyjne rozwiązania  w zgodzie z trendami w nauce.  Naszym celem jest  lepsze życie dla naszych pacjentów oraz ich bliskich.

Jesteśmy partnerami dla lekarzy

 Wprowadzamy skuteczne i bezpieczne rozwiązania  – małoiwazyjne w zastosowaniu  a jednocześnie proste w obsłudze dla pacjenta. Zapewniamy szkolenia oraz ciągłe podnoszenie  kwalifikacji i technik operacyjnych.

Pomagamy pacjentom

Edukujemy, po to aby lepiej  zrozumieć swoją chorobę i skuteczniej walczyć z bólem. Zapewniamy pomoc w obsłudze oraz opiekę ekspertów.

Neuro-Optimal stworzona z myślą o pacjentach zapewniająca ciągły rozwój lekarzom.

Bezprzewodowe stymulatory
bezprzewodowy stymulator przeciwbólowy

Stymulator Stimwave to  pierwszy w świecie bezprzewodowy, zminiaturyzowany, wszczepiany w sposób małoinwazyjny zestaw do stymulacji rdzenia stosowany w leczeniu bólu …

 czytaj więcej

Neuromodulacja zwoju

aplikator na ból migrenowy

Mało inwazyjna metoda leczenia bólów głowy, migren…

czytaj więcej

Pompy

programowalna pompa na ból

Programowalne pompy do podawania baclofenu/morfiny. Do leczenia bólu nowotworowego. Prometra to programowalna, implantowalna pompa trzeciej generacji do dokanałowego podawania leku …

czytaj więcej

Elektrody

czasowa stymulacja przeciwbólowa

Elektrody Pasha do czasowej stymulacji rdzenia. Metoda polecana do leczenia bólu neuropatycznego (przewlekłego, podostrego) konczyn dolnych i odc. kręgosłupa. W czasowej stymulacji rdzenia …

czytaj więcej